Якість свинини – один із головних параметрів селекції для РІС

IMG_3637

На початку жовтня відбулася глобальна річна зустріч команди РІС у місті Нешвіл, штат Теннесі. ТОВ “Генетична компанія” РІС Україна, також прийняла участь в цьому грандіозному заході, в якому брали участь працівники РІС з усіх країн світу.

IMG_3531

Серед багатьох тем, які піднімалися в сесійних залах, хочеться поділитися, на скільки багато уваги РІС приділяє якості м’яса та вартості преміальних відрубів туші. Важливо розуміти, що все більше виробників свинини у світі, які працюють на генетиці РІС, вирощують свиней до 130+ кілограмів живої ваги і каркас має відмінні показники. Термінальні лінії РІС (PIC337, PIC410, PIC800) – дозволяють досягати таких результатів, без осалювання туші.

Тож як визначити якість м’яса?

Якість сирого продукту:

 • пісність, колір та текстура;
 • наявність внутром’язевого жиру;
 • постійність та однорідність якості.

Якість переробки – вихід та можливість утримання вологи: pH24 – найбільш значущий показник, який вказує на якість продукту та можливість утримувати вологу

Задоволення смаком та потреби покупця:

 • ніжність, соковитість, аромат;
 • на диво не корелюється з багатьма вищевказаними показниками.

Таким чином, щоб отримати Преміальний продукт, потрібно:

 • мати елітну генетику;
 • контролювати всі процеси вирощування свиней;
 • передзабійна підготовка та післязабійні процедури;
 • сортування та відбір.

Що робить РІС, щоб бути лідером серед генетичних компаній!

Селекція на гранично допустимий РІВЕНЬ pH24. У 1998 році РІС розпочали проводити селекцію на гранично допустимому рівні pH24 – головному чиннику, що визначає смакові якості м’яса. Цей показник тісно пов’язаний з кольором м’яса, технологічними властивостями і смаковими характеристиками.

Програма GN Crossbred. Для максимізації економічного потенціалу товарних свиней ми розробили програму схрещування оцінки тварин, одержуваних на генетичному нуклеусі в умовах товарного виробництва. З 2003-го програма схрещування на генетичному нуклеусі збирає дані з товарних комплексів для підвищення точності в прийнятті рішень щодо селекції тварин на генетичних майданчиках PIC за такими критеріями як міцність, прирости, продуктивність, цінність туші, в т.ч. якісні характеристики м’яса. Щотижня збираються показники виходу цінних відрубів, pH, кольоровості, мармуровості на тисячах туш товарних свиней з відомим родоводом.

Селекція на внутрішньом’язевий жир за допомогою ультразвуку. Починаючи з 2007 року, PIC проводить селекцію за показниками внутрішньом’язевого жиру у кнура Дюрок (PIC280), що дозволяє нам довести до досконалості нашу програму схрещування по оптимізації цієї ознаки.

Впровадження аналізу на рівень змісту молочної кислоти. У 2009-му в свою програму схрещування ми додали аналіз на вміст молочної кислоти. Її рівень ми вимірюємо за допомогою нашого власного “фітнес-тесту”, коли тварини отримують фізичне навантаження, після якого зразки крові тестують на вміст молочної кислоти.

Використання нових технологій. Так, у 2012-му ми почали застосовувати нашу власну платформу зв’язків, заснованих на геномній селекції. Система дозволяє нашим вченим розшифрувати зв’язку ДНК між тваринами і збільшити точність селекції на всі показники, у т.ч. якість м’яса в наших племінних індексах.

З 2018-го PIC стала першою генетичною компанією, яка проводить селекцію тварин на цінність преміальних відрубів туші, а також на ніжність текстури м’яса. Це результат послідовних наукових розробок і інвестицій в генетичну програму компанії, спрямовану на розведення найбільш високопродуктивних тварин для наших клієнтів по всьому світі.

В останній день заходу, спеціалістами РІС з якості м’яса Ніл Мет’юс та Брендрн Філдз був проведений фантастичний тренінг з оцінки яксоті м’яса та сліпому тестуванні якості м‘яса. Кілька світлин з тенінгу:

Це був неперевершений досвід!

“Генетичний прогрес в PIC ще ніколи не досягав таких темпів!

Нами рухає невтомна жага знань в галузі генетики свиней, і завдяки їй ми вдосконалюємо наші продукти, аби у виробників свинини було більше можливостей для отримання вищого прибутку. Ми з успіхом забезпечуємо генетичний прогрес на кожному етапі розведення, удосконалюючи такі показники: кількість поросят в гнізді, їх збереженість, конверсія корму і прирости, а найголовніше – якість м’яса.”

Запрошуємо українських виробників переконатися в перевагах найбільш розповсюдженої генетики в світі РІС. Компанія PIC Україна – ТОВ “Генетична компанія” пропонує для своїх клієнтів:

 1. Елітний молодняк з високим статусом здоров’я (материнські та термінальні лінії – Україна/Ірландія).
 2. Високопродуктивні гібридні свинки F1 – Камборо – Україна/Ірландія.
 3. Спермопродукція – свіжа (материнські та термінальні лінії).
 4. Програми розведення свиней для закритих стад, створені за індивідуальними вимогами клієнтів.

Геннадій Чернецький

Керівник відділу продажу ТОВ “Генетична компанія”

79071, Україна, м. Львів, вул. В. Великого, 117/40

тел.: + 38 050 353 22 27; ел. адреса: genetic.pic.ukraine@gmail.com

Генетична компанія
PIC Україна

PIC - найбільша міжнародна компанія, що працює в галузі генетики та селекції в свинарстві


PIC Україна – франчайзингова компанія, яка постачає високоякісну генетику PIC усім українським свинофермам

       

E-Newsletter

Підписуйся на новини