Планування розміщення тварин і щільність їх посадки є критично важливими моментами, так як від них залежать всі виробничі показники тварин, що впливають, зокрема і на собівартість.

Щільність посадки

Рекомендації по щільності посадки відображені в таблиці 1, ґрунтуються на наших власних наукових дослідженнях і націлені на високі виробничі показники, а також на отримання максимального прибутку. Кожного разу при зміні щільності посадки, щодо тієї, на яке було розраховане дане приміщення, будуть змінюватися такі параметри як фронт годівлі, доступність води, рівень вентиляції і т. д, що буде впливати на виробничі показники тварин. Недотримання щільності посадки може призводити до наступних проблем:

  • Уповільнення росту тварин і зниження середньодобового приросту
  • Підвищення конверсії корму
  • Збільшення захворюваності, агресивності у тварин та підвищений падіж

Таблиця 1. Рекомендації по щільності посадки товарних тварин

Залежність між щільністю посадки та фронтом годівлі

PIC вдалося показати пряму залежність між щільністю посадки та фронтом годівлі, а також вплив різних фронтів годівлі на середньодобовий приріст і конверсію корму. На малюнку 1 і 2 показано вплив різної щільності посадки тварин і фронтів годівлі на середньодобовий приріст і конверсію корму. Зона виділена світло – жовтим, відповідає оптимальним з економічної точки зору рекомендаціям на підставі нашого дослідження, проведеного в 2013 році. 

Лінійний фронт годівлі на голову визначається як «лінійна, доступна довжина годівниці на голову у станку».

Рекомендації по лінійному фронту годівлі залежать від щільності посадки тварин у станку. Загальна рекомендація 4,7-5,0 см / голову (суха годівля) і 2,9-3,1 см (волога-суха годівля). Зона, виділена  на малюнках нижче, світло-жовтим, відповідає оптимальним з економічної точки зору рекомендацій на підставі нашого дослідження.

Малюнок 1. Вплив фронту годівлі (сухий корм) і щільності посадки на середньодобовий приріст на відгодівлі.

Малюнок 2. Вплив лінійного фронту годівлі (сухий корм) і щільності посадки на конверсію корму на відгодівлі.

Чи впливає щільність посадки та фронт годівлі на економічні показники?

Відповідь – так, як основний фактор у питанні економічної ефективності виробництва. Ми провели детальний аналіз ринкової ситуації і цінової політики в реалізації 1 кг свинини в живій вазі і сформували кілька варіантів по стратегії реалізації з відображенням залежності між щільністю посадки і лінійним фронтом годівлі, де на прикладі, показуємо, як змінюється економічна ефективність виробництва, а основним підсумком буде зниження і різниця валового прибутку.

У першому варіанті, викладеному у таблиці 2, ми проводимо порівняння між нормативами PIC і реальністю, яка часто зустрічається, на сучасних комплексах. Для прикладу візьмемо свинокомплекс на 5 000 продуктивних свиноматок, які виробляють в рік: 135 000 товарних свиней вагою в 127 кг.

  Таблиця 2. Показники виробництва,  вага реалізації 127 кг

У підсумку, можна зробити висновок, наскільки важливі показники по щільності посадки та лінійного фронту годівлі для економічної ефективності і наскільки значними, в такому випадку, є втрати валового прибутку.

Як другий приклад розглянемо взаємозв’язок щільності посадки та фронту годівлі, між різними цільовими показниками по вазі реалізації. Що стосується вибору стратегії реалізації, то ми намагались максимально відобразити ринкову тенденцію і основні орієнтири і в підсумку показати, як змінюється ефективність і показник валового прибутку.

Таблиця 3. Показники виробництва на свинокомплексі в 5 000 продуктивних свиноматок при реалізації: 135 000 товарних голів з різною цільовою вагою, щільністю посадки і лінійним фронтом годівлі.

Ґрунтуючись на отриманих результатах у прикладі, наведеному вище, вплив показників щільності постановки та лінійного фронту годівлі істотно змінює економічну ефективність і при обраній стратегії реалізації. Сукупність факторів відчутно відображається на валовому прибутку. Даний сценарій розвитку ситуації характерно описує можливі втрати і ризики, з якими стикаються наші клієнти.

Висновок: 

В даній статті ми хотіли звернути вашу увагу на найважливіші аспекти, що впливають на середньодобовий приріст, конверсію корму, тісно пов’язані з витратами на корм, які складають 60-65% від загальних витрат на вирощування відлученого поросяти до товарної ваги. Дана стаття дає вам можливість вибрати правильну стратегію заселення станків, з необхідною щільністю постановки тварин і лінійним фронтом годівлі для мінімізації фінансових втрат і поліпшення ефективності виробництва. У даному випадку, нашим пріоритетним завданням є орієнтир на максимальну ефективність наших тварин з мінімізацією основних економічних витрат наших клієнтів.

Генетичний прогрес в племінному поголів’ї PIC передається все швидше. А наше і Ваше майбутнє виглядає багатообіцяючим, адже ми продовжуємо

ПОСТІЙНО ВДОСКОНАЛЮВАТИСЯ

Генетична компанія
PIC Україна

PIC - найбільша міжнародна компанія, що працює в галузі генетики та селекції в свинарстві


PIC Україна – франчайзингова компанія, яка постачає високоякісну генетику PIC усім українським свинофермам

       

E-Newsletter

Підписуйся на новини