Warning: Use of undefined constant auto - assumed 'auto' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/axzuyqhx/public_html/wp-content/themes/pigy/functions.php on line 42

Warning: Use of undefined constant auto - assumed 'auto' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/axzuyqhx/public_html/wp-content/themes/pigy/functions.php on line 42

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/axzuyqhx/public_html/wp-content/themes/pigy/header.php on line 1
Переваги якісного відлученого поросяти - Франчайзингова компанія – лідер в галузі виробництва генетики свиней в Україні

Переваги якісного відлученого поросяти

Виклики нинішнього часу вимагають точного і цілеспрямованого виконання звичних технологічних процедур і прийомів. Вдалим прикладом є виробництво якісних відлучених поросят. За ідеальних умов, кожне порося, що народилось, має стати якісним відлученцем, але для цього необхідно забезпечити ефективну комбінацію факторів. І хоча стандартного визначення не існує, троє експертів галузі все ж діляться своїми думками стосовно факторів, які найбільш важливі для отримання якісних поросят при відлучці. 

Мова йде більше про якість, ніж про цифри“, – зазначає Стів Дрітц, доктор ветеринарних наук, міжнародний директор по технічному сервісу PIC. За його словами, виробники мають пам’ятати про три моменти, коли мова йде про якість:

 • знати показники, які впливають на отримання якісних відлученців;
 • розуміти, які фактори впливають на ці показники;
 • приймати той факт – наскільки важливе виробництво якісних відлучених поросят для успіху кожного свинарського бізнесу.

Переваги 

Зрозуміло, що маржа у свинарстві є нижчою, ніж нам би хотілось“, – говорить Метт Девіс, головний операційний директор сімейної ферми Хорд у Байсирусі, штат Огайо, США. “Ми твердо переконані, що якісна тварина у порівнянні з малорентабельною чи некондиційною твариною, завжди буде більш прибутковою, і швидше потрапить на ринок для реалізації при найменших затратах, а також з високою ймовірністю  буде вважатись продуктом класу А через 5 місяців після відлучки“, – додає він. 

За словами доктора Стіва Дрітца, продуктивність окремо взятих свиней може призвести до збільшення потенційного прибутку на ринку. “Крім того, менеджмент  популяцій з вищим  відсотком якісних відлученців простіший, завдяки більш передбачуваним і стабільним показникам“, – зазначає він.

Ключові показники

Якісні відлучені поросята володіють кількома ключовими характеристиками. Ці характеристики являються індикаторами потенціалу продуктивності на дорощуванні та відгодівлі. 

Якісні поросята-відлученці володіють наступними характеристиками: 

 • Здоров’я;
 • Швидкий ріст;
 • Відповідність ваги до віку;
 • Однорідність.

Порогові значення для кожного окремого показника, кожного виробничого циклу – відрізняються, в залежності від цілей і обмежень кожної виробничої системи. Взаємодія між цими факторами призводить до отримання якісного поросяти при відлучці.

Здоров’я

Здоров’я залежить від захворювань, від якості і кількості спожитого молозива, міцності організму, генетики і протоколів акліматизації. 

Фермер Девіс описує якісного відлученця як здорового і міцного, коли того переводять з відділу опоросу на дорощування, де він вже буде самостійно споживати корм, або коли його переводять на відгодівлю. Якщо на відгодівлі вам потрібне якісне поголів’я, то у вас має бути здоровою і свиноматка. Без здорової свиноматки неможливо виростити здорових поросят. 

Маючи 30 000 свиноматок на сімейних фермах Хорд, Девіс знає, наскільки важливо підсилити потенціал кожної свиноматки. 

Що стосовно життєздатності, Роджер Мейн, доктор ветеринарних наук, ставить стан здоров’я на перше місце, включно зі станом здоров’я свиноматки та ферми-постачальника. Роджер є директором ветеринарної діагностичної лабораторії  при Університеті Айови, США, де він також викладає, будучи професором. 

Обидва фактори мають величезний вплив на здоров’я відлучених поросят. І з показником життєздатності також пов’язано те, чи хоче тварина їсти після відлучення від матері – і це дуже важливо. 

Вік і вага

Доктор Стів Дрітц говорить, що відповідність віку до ваги тварини є важливим показником, обидва ці показники –  взаємопов’язані і мають ключове значення.

Ми знаємо, що більш важчі поросята при народженні чи у відповідному віці при відлученні, як правило, більш продуктивні. У компанії РІС вдалось збільшити кількість поросят на гніздо. 

Зазвичай, збільшення народжуваності прямо пов’язано з меншою вагою кожного народженого поросяти, і в науковій літературі доведена сильна кореляція  між цими показниками.  Але компанії РІС вдалось збільшити вагу поросяти при народженні і в той же час – збільшити розмір гнізда. Це хороший приклад тієї самої генетичної бази, яка допомагає виробляти більш якісних відлучених поросят.  

Доктор Девіс говорить, що якісні поросята здорові, міцні і мають хороший апетит. Іншими словами, у них вже хороший старт, коли вони переходять з відділу опоросу на дорощування.  

Разом з більш важкими поросятами при народженні, дослідження підтверджують переваги і більш старшого віку відлучки для отримання якісних відлученців, починаючи з класичної роботи, яку провів доктор Майн майже два десятиліття тому. Його докторська дисертація була присвячена віку відлучення, який корелював з вищою вагою тварин та швидкими приростами для досягнення ринкової ваги. 

Ми визначили, що вплив віку відлучки при інших незмінних факторах був доволі передбачуваним і мав лінійний тренд. Дослідження проводились на великих комерційних об’єктах, і це допомогло їх масштабувати.

Не дивлячись на те, що цінність долара з того часу змінилась, біологія та основна ідея цієї роботи залишаються актуальними і на сьогоднішній день“. 

По повній програмі 

Як зазначають наші експерти, для створення якісних відлученців необхідно об’єднати багато факторів. Відсутність лише одного компонента може вплинути на решту. Необхідно робити “все, що потрібно, доцільно і можливо” – інакше кажучи, по повній програмі – , все, щоб виробити якісне відлучене порося. З високою ймовірністю, більше продуктивності і прибутку отримають ті виробники, які націлені на максимально ефективне виробництво якісних відлучених поросят.

Крім того, виробництво якісних відлучених поросят починається з того, що зі свиноматками працює кваліфікований і уважний персонал, який грамотно вирощує свиней і доводить їх до етапу відлучки. “Ми щиро віримо, що все починається з людей“, – говорить Девіс.

Якщо у вашого поголів’я високий статус здоров’я, найкраща генетика і найкраща годівля, але вам не вистачає персоналу, то ваші тварини не будуть такими якісними, якими могли б бути. Якщо відсутній хоча б один з цих факторів, ви обов’язково це побачите

Щоб дізнатись більше, зв’яжіться з вашим менеджером РІС.

Наше та Ваше майбутнє виглядає багатообіцяючим, адже ми продовжуємо ПОСТІЙНО ВДОСКОНАЛЮВАТИСЯ!

Запрошуємо українських виробників переконатися в перевагах найбільш розповсюдженої генетики в світі РІС. Компанія PIC Україна – ТОВ “Генетична компанія” пропонує для своїх клієнтів:

 1. Елітний молодняк з високим статусом здоров’я (материнські та термінальні лінії – Україна/Ірландія).
 2. Високопродуктивні гібридні свинки F1 – Камборо – Україна/Ірландія.
 3. Спермопродукція – свіжа (материнські та термінальні лінії).
 4. Програми розведення свиней для закритих стад, створені за індивідуальними вимогами клієнтів.

Геннадій Чернецький

Менеджер по роботі з ключовими клієнтами

79071, Україна, м. Львів, вул. В. Великого, 117/40

тел.: + 38 050 353 22 27; ел. адреса: genetic.pic.ukraine@gmail.com


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/axzuyqhx/public_html/wp-content/themes/pigy/sidebar.php on line 10

Генетична компанія
PIC Україна

PIC - найбільша міжнародна компанія, що працює в галузі генетики та селекції в свинарстві


PIC Україна – франчайзингова компанія, яка постачає високоякісну генетику PIC усім українським свинофермам

       

E-Newsletter

Підписуйся на новини