Warning: Use of undefined constant auto - assumed 'auto' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/axzuyqhx/public_html/wp-content/themes/pigy/functions.php on line 42

Warning: Use of undefined constant auto - assumed 'auto' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/axzuyqhx/public_html/wp-content/themes/pigy/functions.php on line 42

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/axzuyqhx/public_html/wp-content/themes/pigy/header.php on line 1
Ремонтне поголів’я – як інвестиції в генетику - Франчайзингова компанія – лідер в галузі виробництва генетики свиней в Україні

Як інвестиції в генетику

Частина перша

Багато клієнтів РІС Україна вирощує свій ремонтний молодняк, використовуючи генетичний потенціал Чистопородних свинок та кнурів РІС. В сучасних умовах, це дає можливість заощадити певні кошти на підвищення генетичного рівня всього стада, а відповідно і всієї продуктивності!

Але важливо дотримуватися процедури вирощування ремонтного молодняку, щоб отримати ремсвинок з максимальною продуктивністю.

Чим краще Ви знаєте основи управління свинарством і які аспекти в управлінні можна оптимізувати та зробити ще краще, тим більше якісних ремонтних свинок Ви виростите. На відміну від товарного поголів’я, ремонтні свинки – це майбутнє вашого стада. Тому важливо забезпечити їх благополуччя для того, щоб повністю розкрився їхній генетичний потенціал.

Коли Ви розглядаєте безліч факторів, які впливають на продуктивність свиноматки на протязі всього  життя,  дуже легко пропустити важливість вирощування ремонтних свинок. Чітка відпрацьована програма вирощування ремсвинок має вирішальне значення, оскільки вона має прямий вплив на репродуктивну ефективність і загальне благополуччя свиноматки.

Ремонтні свинки – це майбутнє вашого стада як з генетичної, так і з економічної точки зору. Ви багато вкладаєте часу, ресурсів і фінансів в цих тварин, і коротких шляхів до успіху немає. Для ефективного вирощування свинок вкрай важливо щодня забезпечувати правильне годування, доступність води, достатню площу, збереження здорових копит і кінцівок та інше. Крім того, важливо все робити вчасно з самого початку, а не намагатися надолужити згаяне через кілька тижнів або місяців.

Свинки досягають репродуктивного віку в період від 200 до 225 днів, здорові ремонтні свинки на момент запліднення повинні важити від 135 до 159 кг. Згідно з рекомендаціями PIC середній показник приросту протягом життя повинен бути 675 гр / день, але не менше 590 гр / день.

Використання вимірювальної стрічки PIC з колірними блоками дозволяє точно визначити вагу свинок: червоний – вага свинки занадто маленька для запліднення; зелений – вага відповідна для запліднення; і жовтий – надмірна вага, більш 159 кг. На правильне вирощування ремонтної свинки впливає безліч факторів утримання, якими потрібно управляти і створювати оптимальні умови для отримання здорових тварин.

Норми утримання

Норми площі для утримання відповідно до рекомендацій PIC:

 • 5,4-27 кг: 0,33  м2/ свинка.
 • 27 – 117кг: 0,7  м2/ свинка.
 • 117 – 135кг: 1,11 м2/ свинка.
 • 135-157кг (контакт з кнуром): 3,65 м2/ свинка.
 • Ширина  проходу: не менше 0,9 м, щоб тварини могли легко пересуватися по проходу Висота воріт від: 0,9 м до 1 м.

Годівниці

Годівниці з сухим кормом: PIC рекомендує 2,5 см / свинка на дорощуванні і від 5 см до 5,3 см / свинка або 8 свинок на 1 отвір в годівниці.

Годівниці змішаного типу: PIC рекомендує 3 см / свинка, або 12 свинок на 1 отвір в годівниці. Рекомендуємо передбачити гумовий килимок під годівницею, в разі якщо вона закінчується на отворі решітки, щоб запобігти потраплянню копит в щілину та наступним травмам.

Об’єм бункера повинен бути достатнім, щоб у тварин був цілодобовий доступ до корму. PIC рекомендує не менше 3,6 кг корму на голову в день. Плануйте витрату корму заздалегідь, щоб уникнути перебоїв з кормом.

Рекомендуються годівниці з цільними перегородками (роздільниками). Вони забезпечують достатній фронт годування, і крім того, свині не конкуруватимуть за корм біля годівниці. PIC не рекомендує круглі годівниці.

Поїлки

PIC рекомендує 10 свинок на 1 поїлку. В 1 груповому станку повинно бути не менше 2 поїлок. Як один з методів управління ризиками, щоб у тварин завжди була в доступі вода.

Підходять як чашкові, так і соскові поїлки. Якщо використовуються соскові поїлки, перевірте, що поверхню під ними волога. Якщо немає, то це означає, що напір води не відповідає нормі і його потрібно відрегулювати.

1. Розхід води

 • Не менше 0.5 л / хв (на дорощуванні)

– 12 сек, щоб заповнити кришку від спрея (маркера).

 • Не менше 1 л / хв (на відгодівлі)

– 6 сек, щоб заповнити кришку від спрея (маркера).

2. Відрегулюйте висоту поїлок

 • Розмістіть соскові поїлки на висоті від 5 до 7,5 2см щодо рівня лопаток самого маленького поросяти у станку
 • Для чашкових поїлок, висота розташування повинна бути безпосередньо нижче лінії лопаток самого маленького поросяти (висота приблизно на 40% від рівня лопаток). Якщо чаша буде розташована нижче даного рівня, то є ймовірність того, що тварини будуть використовувати чаші для своїх фізіологічних потреб.

Рекомендується щодня заходити у станок, щоб переконатися, що годівниці і поїлки працюють в штатному режимі. Такі щоденні огляди також допомагають тваринам звикнути до людей. Наприклад, якщо буде потрібно вимірювати свиней стрічкою, то це буде легше зробити, так як вони будуть адаптовані до контакту з операторами.

Контроль над станом кінцівок та копит

Стан ремонтних свинок необхідно перевіряти щодня, безпосередньо перебуваючи у груповому станку, а не з проходу. Забезпечення комфортного контакту з людьми є надзвичайно важливим кроком у розвитку ремонтних свинок. Наприклад, це важливо під час вимірювання свиней стрічкою для визначення вгодованості. Щоб перевірити кінцівки на предмет кульгавості або відкритих ран, важливо підняти всіх тварин на ноги. Крім того, перебуваючи всередині групового станка можна перевірити і відрегулювати напір води в поїлках, а також наявність корму в годівницях. Вкрай важливо, щоб у свиней були здорові кінцівки і копита, щоб вони могли вставати і рухатися, щоб їсти і пити і також легко лягати знову. Щодня перевіряйте підлогове покриття у станках групового утримання, щоб не було гострих країв і виступаючих болтів, які можуть поранити копита і кінцівки свиней.

Правильно відрегульована вентиляція

Переконайтеся, що на фермі забезпечені оптимальні умови навколишнього середовища: температура і повітрообмін.

Рекомендації по вентиляції:

 • Дорощування: 3,4 м³ / год на одне відлучене порося
  1. Поросята з вагою від 27 кг: 5,95 м³ / год на порося
  2. Перед контактом з кнуром: від 23,7 до 25, 5 м³ / год CFM / свинка

Обслуговування системи вентиляції:

 • Щоденно  протирайте пил на жалюзях
  1. Перевіряйте рамки жалюзів

Додатковий нагляд в санітарних станках (якщо такі є)

Виділіть достатньо місця для додаткового догляду за ремонтними свинками, якщо вони захворіють або отримають травму. Організуйте санітарний станок, який може вмістити до 5% від загального поголів’я свиней. Це на додаток до станків, призначеним для відсортованих 10-15% дрібних свиней. Увімкніть додаткові джерела тепла і забезпечте достатню кількість годівниць і поїлок. Зробіть так, щоб тваринам нічого не заважало їсти, пити і відпочивати для більш швидкого відновлення здоров’я.

Як бачите, для вирощення ремонтного молодняка на фермі важливо докласти максимум зусиль для забезпечення повного циклу технології та безкомпромісного її дотримання!

Бажаємо Вам успіху, дорогі колеги!

Наше та Ваше майбутнє виглядає багатообіцяючим, адже ми продовжуємо ПОСТІЙНО ВДОСКОНАЛЮВАТИСЯ!

Запрошуємо українських виробників переконатися в перевагах найбільш розповсюдженої генетики в світі РІС. Компанія PIC Україна – ТОВ “Генетична компанія” пропонує для своїх клієнтів:

 1. Елітний молодняк з високим статусом здоров’я (материнські та термінальні лінії – Україна/Ірландія).
 2. Високопродуктивні гібридні свинки F1 – Камборо – Україна/Ірландія.
 3. Спермопродукція – свіжа (материнські та термінальні лінії).
 4. Програми розведення свиней для закритих стад, створені за індивідуальними вимогами клієнтів.

Геннадій Чернецький

Менеджер по роботі з ключовими клієнтами

79071, Україна, м. Львів, вул. В. Великого, 117/40

тел.: + 38 050 353 22 27; ел. адреса: genetic.pic.ukraine@gmail.com


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/axzuyqhx/public_html/wp-content/themes/pigy/sidebar.php on line 10

Генетична компанія
PIC Україна

PIC - найбільша міжнародна компанія, що працює в галузі генетики та селекції в свинарстві


PIC Україна – франчайзингова компанія, яка постачає високоякісну генетику PIC усім українським свинофермам

       

E-Newsletter

Підписуйся на новини