Warning: Use of undefined constant auto - assumed 'auto' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/axzuyqhx/public_html/wp-content/themes/pigy/functions.php on line 42

Warning: Use of undefined constant auto - assumed 'auto' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/axzuyqhx/public_html/wp-content/themes/pigy/functions.php on line 42

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/axzuyqhx/public_html/wp-content/themes/pigy/header.php on line 1
Вплив віку та ваги на якість виробництва свиней-відлученців - Франчайзингова компанія – лідер в галузі виробництва генетики свиней в Україні

Вплив віку та ваги на якість виробництва свиней-відлученців

Автор Джоанн Аламбо, стаття в журналі Farm Journal’s Pork

Постійне відлучення якісних поросят не є простим завданням. Попередні статті цієї серії надавали огляд виробництва якісних відлучених свиней, а також важливість здоров’я, послідовності та ощадливості. Не менш важливим є визначення вдалого поєднання віку та ваги для максимального використання потенціалу відлученого поросяти. Незважаючи на те, що вага та вік відлучення можуть відрізнятися від ферми до ферми, роки досліджень та оцінок на фермах визначили еталони, які виробники можуть використовувати.

“Ряд досліджень дав нам інформацію щодо ваги свині при народженні та ваги свині при відлученні, залежно від кількості днів годування”, – каже Джо Коннор, DVM. “Порося з більшою вагою при народженні призведе до того, що порося буде мати більшу вагу при відлученні та порося буде більш важкої ваги при забої. Більшість досліджень показують, що якщо живонароджене порося важче на 0,45 кг, то при відлученні – це мінімум плюс 0,9 кг! А вкінці періоду дорощування – це плюс від 1,8 кг до 3,6 кг за таку ж кількість днів вирощування”.

“Вага поросят дещо обернено залежить від кількості всьогонароджених свиней свиноматкою”, – говорить Коннор. “Як правило, із збільшенням загального числа народжених спостерігається незначне зменшення ваги окремих народжених поросят та більша варіативність ваги при народженні. Ми повинні визнати, що високий загальний середній показник народженості є важливим, оскільки він все ще переважує будь -яке зменшення індивідуальної ваги при народженні або збільшення варіацій”.

Генетичний відбір

“Двома важливими компонентами для виробництва якісної відлученої свині є генетичний відбір свиноматки для створення сприятливого середовища для її гнізда та здатність до материнства”, – каже Ліндсі Кейс, директор по роботі з ключовими клієнтами у Канаді та попередній менеджер служби генетичної підтримки PIC у Північній Америці та Латинській Америці.

“Коли ми дивимось, що робить свиноматку успішною, це не просто кількість всього народжених – це також про її здатність народжувати високоякісних поросят з великою масою тіла”, – каже Кейс (див. Діаграму 1). “Крім того, материнські здібності включають її здатність успішно відлучити якомога більше поросят. Це досягається шляхом створення сприятливого середовища в клітці для опоросу та завдяки її здатності дійсно добре поїти молоком цих поросят”.

Вага при відлучці також залежить від двох факторів: молочної продуктивності свиноматки, а також здатності поросят вигодуватись і стимулювати свиноматку на виробництво достатньої кількості молока.  Все, що закладає основу для життєстійкості і міцності, а також для хорошої лактації свиноматок, може значно збільшити вагу при відлучці.

“З урахуванням вагової складової йдеться про те, наскільки свиноматка може надати вагу кожному з поросят у гнізді, щоб максимізувати кількість кілограмів відлученого поросяти, яке вона виробляє в кожному витку опоросу”, – додає Кейс.

“Поліпшення ваги при народженні гнізда та варіації у гнізді є ключовими для сталої якості відлучених свиней”, – каже Серхіо Канавате, директор технічної служби PIC – напрямок відтворення самок. “Ми спостерігаємо значне збільшення кількості свиней, народжених на опорос за останні 5 років, разом із покращенням якості народжуваних свиней (з точки зору ваги та життєвої сили). Якщо ми зможемо збільшити середню вагу поросят і збільшити відсоток поросят, які народжуються вагою понад 0,9 кг чи 1, 36 кг, це дасть нам кращий потенціал, щоб відлучити якісну свиню”.

Здоров’я

За словами Коннора, існує пряма залежність між здоров’ям, вагою та віком. Воно починається перед опоросом з необхідними щепленнями та природним контактом свиноматки для стимулювання антитіл до молозива, які порося поглине.

“Основним джерелом респіраторної інфекції свиней, як правило, є пряма передача (ніс до носа або слина)”, – говорить він. “Якщо порося не заражене під час внутрішньоутробної передачі, то молозиво відмінно захистить це порося протягом певного періоду часу, але концентрація антитіл зменшується з віком свині. Період напіввиведення більшості антитіл становить від 14 до 21 дня. У міру старіння росту поросяти (більше 21 дня) антитіла зменшуються, і порося не матиме такого захисту антитіл, як порося одноденного віку.

“Важливим компонентом управлінням здоров’ям, є досягнення віку відлучення, який дасть найбільшу вагу в день для лактаційних показників свиноматки і дозволить цьому поросяті смоктати молоко досить довго, щоб материнські антитіла не знизилися за пороговий показник передачі від свині до свині”, – додає він.

Хворі свині погано їдять, зауважує Кейс, а це означає, що вони не встають і не хапають сосок.

“Вони скоротять споживання поживних речовин і вони не досягнуть поставлених норм ваги, в порівнянні з більш здоровими поросятами в станку для опоросу”, – каже вона. “Хворе порося не зможе з усією силою проявити свій генетичний потенціал щодо якісних характеристик відлучених свиней. Ми знаємо, що існує взаємозв’язок між поросям, якому не вдається почати сильний старт у фазі дорощування-відгодівлі, і тим самим поросям, яке мало проблеми здоров’я під час відлучення”.

“Здоров’я – одна з основних опор, яку необхідно підтримувати на свинофермах”, – каже Кейс. “Мінімізувати всі перешкоди для розвитку поросяти, щоб дати можливість повністю проявити свій генетичний потенціал”.

Акліматизація ремонтних свинок – ключовий фактор у виробництві якісних відлучених поросят, каже Канавате. “Ремонтні свинки – це вільні від патогенів тварини – вони приїджають на свиноферму із власного середовища існування. Ми хочемо, щоб ремонтні свинки були акліматизовані до того, як вони будуть спаровані, тому що потомство від ремонтних свинок більш схильне до хворіб”. “Другий ключ успіху – біозахист, щоб захистити ферму від будь -якої загрози, яка може вплинути на продуктивність”, – додає Канавате. “Нам потрібно переконатися, що кімнати для опоросу дезінфіковані та належним чином очищені, щоб мінімізувати можливість діареї, яка могла б сильно вплинути на порося. Усі процедури підготовки кімнати також мають вирішальне значення”.

Хороші приміщення

Конструкція приміщень та їх вартість також є важливими факторами, тому що зі збільшенням днів підсисного періоду, зменшуються обороти циклів опоросу, додає Коннор.

“Ви досягаєте точки перелому, коли збільшена вага поросяти за кожен день підсисного періоду, має меншу цінність, ніж оборот кожної клітки опоросу”, – каже він.

“Тип приміщень на фермі також може визначати вік та вагу при відлученні поросят”, – каже Фернандо Гомес, директор технічної служби “Відлучення – Відгодівля”.

“Це рішення щодо економічної вигоди”, – говорить Гомес. “Скажімо, ми відлучаємо поросят від свиноматки у віці 18 днів – але можливо, у нас немає приміщень, які підготовлені для прийому цих молоденьких поросят, або може бути занадто велика вікова різниця. Якщо ми працюємо з молодшими поросятами, то ми можемо не отримувати переваг порівняно зі свинями, яким 24 дні від народження”.

Крім того, молоді свині вимагають більш високого рівня управління, вказує він. Температура, харчування, лікування та загальний догляд стають вищими пріоритетами. “Якщо у нас немає цих параметрів, можливо, буде краще збільшити вік відлучення”, – каже він.

Як бачите, вік та вага поросят-відлученців мають суттєве значення для розвитку успішного свинарського проекту. Генетичний потенціал поросят, найбільш успішно розкривається коли поросята народжуються більш важкими, а на протязі всього життя дотримуються основні умови для росту: більш важка вага при відлученні, здоров’я, якісна годівля та забезпечення параметрів утримання.

Бажаємо Вам успіху, дорогі колеги!

Ми будемо продовжувати цей цикл статей в інших випусках.

Генетичний прогрес в племінному поголів’ї PIC передається все швидше.

А наше і Ваше майбутнє виглядає багатообіцяючим, адже ми продовжуємо ПОСТІЙНО ВДОСКОНАЛЮВАТИСЯ!

Геннадій Чернецький

Менеджер по роботі з ключовими клієнтами

79071, Україна, м. Львів, вул. В. Великого, 117/40

тел.: + 38 050 353 22 27; ел. адреса: genetic.pic.ukraine@gmail.com


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/axzuyqhx/public_html/wp-content/themes/pigy/sidebar.php on line 10

Генетична компанія
PIC Україна

PIC - найбільша міжнародна компанія, що працює в галузі генетики та селекції в свинарстві


PIC Україна – франчайзингова компанія, яка постачає високоякісну генетику PIC усім українським свинофермам

       

E-Newsletter

Підписуйся на новини